Eft Nedir?

Eft Nedir? Detaylı İnceleme

Eft Nedir ? işlemi en çok kullanılan bankacılık yöntemlerinden biridir. Eft işlemi farklı bankalarda hesabı olan kişilere para göndermenizi ve yine sizin farklı bankalardan para almanızı sağlayan bankacılık işlemlerinden biridir. Eft size yaptığınız bankacılık işlemlerinde en büyük kolaylığı sağlayan çok önemli bir bankacılık işlemidir. Yapacağınız işlem için yerinizden kalkmadan, bulunduğunuz bölge ve mekândan istersiniz mobil bankacılık kullanarak isterseniz internet bankacılığı kullanarak sizin rahat ve konforlu olarak işlemlerinizi yapmanızı sağlayan en çok tercih edilen ve en çok kullanılan bankacılık işlemidir. Eğer mobil mecraları kullanmıyorsanız bankadan da eft işleminizi yapabilir istediğiniz kişiye ya da ülkeye para gönderip alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Eft İşlem Ücreti Nedir?

Eft işlem ücreti  bankacılık işlemi yapan ve yapacağı ödemeyi birebir değil banka aracılığıyla ya da internet bankacılığı aracılığıyla karşı tarafa gönderecek olan kişilerin en çok sıkıntı yaşadığı konulardan biri aslında. Yapılan tüm bankacılık işlemlerinde istenilen her işlemin ücretsiz olması ve kullandıkları bankanın bu konuda kendilerine yardımcı olması. Ancak pek çok banka yapılan her eft işlemi için değişen işlem ücretleri talep etmektedir. Göndereceğiniz tutar arttıkça bazı bankalarda eft işlem ücreti de oldukça artmaktadır. Bu nedenle bankacılık işlemlerini düzenli ve sık kullanan müşteriler ücretsiz işlem yapabilecekleri bankalara ve dijital bankacılık işlemlerine yönelmekte olup birçok müşteri eft ücretleri nedeniyle bankalarını bile değiştirmeye karar vermektedir.

Hangi Bankalarda Eft İşlemi Ücretsizdir?

Eft işlemi çok sık kullanılan bir işlem olduğu için müşterilerde hangi bankalarda bu işlem ücretsiz ise o bankayı tercih etmektedir. Özellikle çok sık eft işlemi yapan kişiler için ücretsiz eft işlemi yapmak çok çok önemlidir. Sıralamaya baktığımız zaman hiçbir şart ve koşul istemeden size eft işlemini ücretsiz yapma kolaylığı sağlayan bankaların isimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Enpara.com (Bir dijital bankacılık işlemidir. Alt yapıcı Qnb Finansbank tarafından sağlanmaktadır)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Fibabanka
  • CepteTeb Dijital Banka ( Teb bankasının dijital bankacılık sistemidir )

Bu bankalar dışında bir banka ile çalışıyorsanız eğer bankanızın şart ve koşullarına göre gerekli anlaşmaları ya da onların istediği şartları sağlayarak yine bankanızın inisiyatifinde eft işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir