Anka Capital [Detaylı İnceleme]

Anka Capital Lisansı Var Mı? Anka Capital Güvenilir Mi?

Son günlerde yurtdışı forex firmaları birer birer açılmaya devam ediyor. Anka Capital nasıl? Anka Capital lisansı var mı? Anka Capital Güvenilir Mi? Gibi başlıklarda fazlaca mesaj aldım ve Anka Capital aracı kurumunu mercek altına almaya karar verdim. Bu yazımda siz değerli yatırımcıların AnkaCapital aracı kurumu hakkında merak ettiği soruları cevaplayacağım.

Araştırmamda ilk olarak aracı firmanın güvenilir olup olmadığına bakmaktayım. Eğer ki bir firma güvenilir değil ise o saatten sonra ne sunarsa sunsun olumlu anlamda yatırımcının ilgisini çekemeyecektir. Güvenilirlik kısmında ise benim ilk baktığım, firmanın sahip olduğu lisans ve para yatırma-çekme işlemleri kısmında ortaya koyduğu başarısıdır denilebilir.

AnkaCapital İnceleme

Firmayı araştırmaya ilk olarak AnkaCapital aracı firmanın web sayfası ve sosyal medyası üzerinden araştırarak başladım. AnkaCapital web sayfasına bir göz attığımda dikkatimi çeken ilk kısım, Türkçe desteği bulundurmaması ve sitenin oldukça karışık bir yapıya sahip olması diyebilirim. Eğitim kaynakları yatırımcılar için yetersiz görünmekte. Spread oranları da hesap türlerine göre değişiklik göstermekte ve diğer aracı firmalara oranla da biraz yüksek kaldığını fark ettim. Aynı zamanda sosyal medyalarını gözlemlediğimde ise aracı kuruma ait herhangi bir sosyal medya hesabı ile karşılaşmadım. Firmanın genel merkezini incelediğimde ise sitenin sonunda bir adres ile karşılaştım. Adresi araştırdığımda karşıma bir otel çıktı yani sitede belirtikleri adres yanlış olmakla birlikte iletişim numaraları hakkında herhangi bir şey mevcut olmadığını belirtebilirim.

AnkaCapital?

Anka Capital kaldıraç oranı ne kadar?   Firma, maksimum 1:500’e kadar kaldıraç hizmeti vermektedir.

Peki minimum yatırım miktarı ne kadar? Şirkette gerçek hesap açılabilmesi için minimum 100$ yatırılması gerekmektedir.

AnkaCapital Hesap Türleri

AnkaCapital aracı kurumun hesap türleri hakkında web sayfasında detaylı bilgiye yer vermemişler.

İşlem Platformu

MetaTrader 5 ile işlem yapabilme imkanı sunuyorlar.

AnkaCapital Şikayet ve Kullanıcı Yorumları

AnkaCapital şikayet ve yorumlarda en çok şikayet edilen konu başlıkları;

•AnkaCapital paramı çekememe sıkıntısı,

•AnkaCapital spread değerleri,

•AnkaCapital regülatör olumsuz eleştiriler.

AnkaCapital Markets Güvenilir Mi?

AnkaCapital Markets aracı firmanın regülatör veya lisansının olmaması bulunmaması yatırımcılar gözünde olduğu gibi benim gözümde de firmanın güvenilirlik açısından olumsuz bir etki bırakmasına neden oldu diyebilirim.

Bunun yerine güvenilir firmaların yer aldığı en iyi şirketler yazımızı burdan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir